Коледен таекуондо турнир Hereya Trophy 2016 – новини

By декември 17, 2016 Новини, Състезания No Comments

На 17.12 2016 точно в 10:00 ч. започна вторият международен турнир по Таекуондо – Hereya Trophy – Christmas Tournament 2016.

Състезанието се проведе в спортна зала „София“ в него взеха участие над 450 състезатели от 3 държави.

Организаторите от Таекуондо клуб Херея и БФ по Таекуондо бяха подсигурили 6 игрални полета с електронно-сезорна система за отчитане на точки в тялото и главата, както и иновативна система за видео наблюдение на срещите.

Финалът и победата на Алекса Асенова:

И галерия от турнира с участието на състезателите от ТК „Спартак“

Накратко турнира:

Към 13.38 ч. състезателите на ТК „Спартак“ са с две победи.  Едната е за Калоян Кръстев срещу състезателят от гръцкия A.O.G. Pigasos Analipseos – Nikolaс Bakopoulos с 15 на 10  и една за Виктория Велинова срещу състезателката Александра Занова от „Гладиатор“ с 5 на 1.

Към 16 часа и третия състезател Мирослав Миленков продължава към финала след победа с 9:3 над съперника си Любомир Дочев от клуб „Кондор“.

Калоян Кръстев печели след отказ на съперника му и продължава към финала за златото в турнира.

Сергей Кузнецов спечели безапелационно финала с 12 – 0 при мъжете до 80 кг. като победи състезателя Спасиян Спахиев от  Таекуондо клуб Fire. С това той донесе златен медал за ТК „Спартак“

При най – леките Алекса Асенова спечели финала с 2- 0 точки и взе златото до 25 кг. срещу съперничката си от клуб Нерон – Адриана Ракийска.

За Инес Александрова в категория кадети 59 + остана второто място и сребърния медал, след като отстъпи на финала с 6 :1 точки, от Кристияна Викторова (Taekwondo Club ‘force-1992’)

Вики Велинова отстъпи на финала в равностойна среща завършила 6-4 за София Тончева от Taekwondo Academy Plovdiv, което отреди сребро за нашата състезателка в категория Children, Female-A II -44 Kg.

Калоян Кръстев изигра мъжки финал срещу Георги Дачев от клуб Хемус, но в крайна сметка остана втори със сребъен медал в клас А категори до 27 кг на турнира.

При мъжете до 58 килограма в клас А, най – опитния състезател на ТК „Спартак“ – Мирослав Миленков (и помощник треньор), остана със сребърен медал, като отстъпи на финала на Сотир Димитров от клуб Херея.

Очаквайте обобщение и анализ на представянето на този турнир.