Още за Гранд При 2015 в Мексико Сити

На вниманието на всички фенове на ТАЕКУОНДО!

Започна обратното броене до най-важното събитие през 2015 – та година за ТАЕКУОНДО WTF
От 5 ти до 8 ми декември в Мексико Сити, Мексико ще се състой финалният Гранд При 2015 /Ранг G 8/

Това събитие е от изключителна важност за състезателите по таекуондо, поради факта че е от най-високия ранг G8. Това означава, че победителите във всяка от четирите/ олимпийски/ мъжки и женски категории, ще добавят по 80 точки в своя актив, бронзовите медалисти ще получат по 48 точки. Съответно за останалите класирали се, са както следва;
3 то място- 28.8 точки
4 то място- 17.28 точки
5 то място- 12.10 точки

Във всяка категория ще има само по осем участника, който са получили покани на базата на предходните турнири и личния точков актив.

Важното в случая е, че тези спечелени точки могат да осигурят сигурна квота за олимпийските игри В Рио Де Жанейро през 2016 та година.
Останалите участници, които не са от първите осем в категорията си ще се борят на континентални турнири през идната година за спечелване на квота.
Допълнителна атракция в този турнир ще и зрелищната отборна надпревара, където правилата са малко по различни от единоборствата, но спектакъла е и динамиката са радост за всеки фен на този красив спорт!
Отборното първенство ще се състой на 7-8 ми декември в Juan de la Barrera Olympic Gymnasium.
В линковете които следват можете да видите програмата и списъка с поканените индивидуални участници и отбори!